fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Neden Robotik Kodlama?

Şirketlerdeki bilgisayar programcılarına duyulan ihtiyaç sürekli artıyor. Programlamaya dayalı alanların sahip olduğu yüksek kazanç elde etme potansiyeline birçok alan sahip değil. Bu yüzden daha fazla öğrenci kodlamayı öğrenmelidir. Yeni başlayanlar Blockly Scratch benzeri programlamayla başlarken, daha ileri düzey kullanıcılar, nesne tabanlı kod editöründe Java’ya doğru gidebilirler.

İŞBİRLİKLİ YARATICILIK

Dijital yaratıcılık çocuklara kendilerini farklı bir şekilde yenilemek, icat etmek ve ifade etmek için farklı bir çıkış noktası sunar. Denemeler yaparak çocuklar beyinlerini öğrenir ve güçlendirir. Bir hata yaptıklarında bile öğrenirler. Çocuklar yaratıcı olabilir ve kodlama yaparken yaratıcılık teşvik edilir. Yaratıcılık, problem çözme sürecinin bir parçasıdır.

MULTİDİSİPLİNER

Kodlama, öğrencilerin matematik ve fen kavramlarını bağlam temelli kullanmasını gerektirir. Göstermeleri gereken beceriler arasında sözdizimi, noktalama işaretleri, neden / sonuç ilişkisi, çarpma, açıların ölçümü, koordinatlar, şartlar, elektronik, devre ve çok daha fazlası yer alır.

İLETİŞİM

Kodlama mantıksal iletişimi öğretir, hem sözel hem de yazılı becerileri güçlendirir. İki kişi arasında iletişim kurmak yerine, bir kişi ile bir cihaz arasında iletişim kuruyoruz. Kullandığımız programlama dili, bilgisayara ne yapmak istediğimizi söyleme biçimimizdir.

EĞLENEREK ÖĞRENME

Sanal bir 3 boyutlu robotun kodlanması eğlencelidir ve çocukların eğlenceli öğrenmeleri gerekir. Birçok geliştirici için, kodlamanın cazibesinin bir kısmı, kodlarının iyi bir hata ayıklama oturumu sonrasında hayata geçmesinin zorluğu ve ödülüdür. Programlamaya başlamak kolay ve eğlenceli olabilir.

Open chat