fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Uzaktan Canlı Robotik Kodlama Eğitimi

İnternet Üzerinden Canlı Eğitim

İnternet üzerinden canlı olarak hazırladığımız programlar ile evde geçirdiğiniz zamanı çocuklarınızın verimli geçirmesini sağlayabilirsiniz.
6-12 yaşlarında çocukların düzeylerine göre oluşturduğumuz gruplara üç düzeyde eğitim veriyoruz.
Code.org ve Scratch kodlama programları ile çocuklarınızın Algoritmik düşünce becerileri geliştirdikten sonra beraber micro:Bit elektronik kartını ve maqueen robotunu kodlamaları hedeflenecektir.
Derslerimiz hergün 17:00 -18:00 saatleri arasında devam etmektedir.

Başvuru Formu
satranç eğitimi

Juniors (Başlangıç Düzeyi)

Öğrencilerin, robotik ve kodlama dünyasına girişini kodlamanın en temelinde bulunan algoritma mantığı ile sağlııyoruz. Kodlamanın temel yapısını öğretmeyi amaçlayan eğitimimiz Günlük hayatta kullanılan programlama dilleri yerine algoritma mantığını daha kolay kavranabilmesi ve projenin daha kolay çalıştırılabilmesi için farklı yaş gruplarına hitap eden çeşitli programlar ile gerçekleştirilmektedir.

Pazartesi ve Perşembe
17:00 – 18:00 

Tinkers

Scratch, gençlerin yaratıcı düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma gibi 21. yüzyılın temel yaşam becerilerini edinmesine yardımcı olur.
Scratch ile çocuklar kendi etkileşimli hikayelerini, oyunlarını, animasyonlarını programlayabilir ve oluşturduklarını internette bulunan çevrimiçi toplulukta diğerleri ile paylaşabilirler.

Çarşamba ve Cumartesi 
17:00 – 18:00

Makers

Micro:bit projeleri, kolay ve işlevsel olması sayesinde yaratıcılığa ve özgün fikirlere imkan veriyor. Projelerin üretimi sırasında çocukların problem çözme, yaratıcılık ve ekip çalışması yürütme becerileri gelişiyor. Micro:Bit, Python, Java Script veya blok programlama dilleri ile programlanabiliyor. Bu nedenle her seviye için uygun bir araçtır. Fiziksel olanla dijital olan arasındaki farklı ve bağı anlamalarına yardımcı olan Micro:bit projeleri ile çocuklar, dijital çağın gerektirdiği yönde bir eğitim alma şansı buluyor.

Salı ve Cuma
17:00 – 18:00

Başvuru Formu

Internet üzerinden canlı eğitimlerimize katılmak için aşağıdaki dormu doldurunuz.