fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Çocuklar İçin Robot Kitleri: mBot

Çocukların Robot Yapması ve Kodlaması İçin İdeal Robot: mBot

mBot yeni başlayanlar için bir STEM eğitim robotudur, robot programlamayı öğretmeyi ve öğrenmeyi basit ve eğlenceli hale getirir. Sadece bir tornavida, adım adım talimatlar ve bir çalışma programı ile çocuklar sıfırdan bir robot inşa edebilir ve uygulamalı yaratma zevklerini deneyimleyebilirler. Çocuklar bu robot sayesinde gittikçe, çeşitli robotik makineler ve elektronik parçalar hakkında bilgi sahibi olacaklar, blok tabanlı programlamanın temellerini anlayacak ve mantıksal düşünme ve tasarım becerilerini geliştirecekler.

mBot, Çocukların Oyun Oynarken Daha Akıllı Olmalarına Yardımcı Olan Sevimli Küresel Sansasyon

En başından beri, büyük sevimli gözleri ve sevimli yüzü ile mBot, dünya çapında 4,5 milyondan fazla çocuğu büyüledi. mBot, inşa etmeyi ve programlamayı öğrenen çocuklar için eğitici bir oyun arkadaşı ve STEM derslerinde öğretmenler için mükemmel bir eğitim aracıdır. Aynı zamanda MakeX gibi sıkça karşılaşılan büyük robot yarışmalarında en çok tercih edilen robotlardandır. mBot, çocukların hem ellerini hem de beyinlerini meşgul etmelerini sağlar ve aynı zamanda disiplinler arası yeteneklerini kullanmalarına teşvik eder ve aynı zamanda da sonsuz yaratma eğlencesini yaşamalarını sağlar.

mbot’un Esnek Gövdesiyle Çok Çeşitli Şekiller Oluşturun

mBot 4 genişletme bağlantı noktasına sahiptir ve 100’den fazla elektronik modül türüne bağlanabilir. Çocuklar, çeşitli yaratıcı şekiller oluşturmak için Maker’ın Platformunda çeşitli eklenti paketleri ve 500’den fazla parça kullanabilir. Kurulum sırasında, elektronik ve mekaniğin prensiplerini öğrenecekler ve robotları anlamak için temelleri atacaklardır. mBot ayrıca oyunun zaman içinde büyümeye devam edebileceği anlamına gelen LEGO tuğlalarıyla da uyumludur.

3D Bina Eğitimleri, Çocukların Mekansal Zekasını İyileştirir

mBot modüler tasarım kullanır. Elektronik modüller ve anakart arayüzü renk kodludur, böylece karşılık gelen renkler kolayca bağlanabilir. Yapman gereken tek şey bir tornavida kullanmak. Ayrıca, çocukları adım adım ilerleten ve mekansal zekâlarını geliştirmelerine yardımcı olan basitçe açıklanmış talimatlara sahip bir 3D Yapı Kılavuzu tasarlanmıştır;

3 Akıllı Kontrol Modu İle Mbot’u Kontrol Etmek Çok Kolay

İlerideki engellerden kaçınmanız mı gerekiyor? Veya süslü bir yürüyüşle çizgiyi takip etmek? O zaman parmaklarınızı esnetin, çünkü mBot gitmeye hazır! Önceden ayarlanmış 3 kontrol modu ile birlikte gelir:

  1. Engellerden kaçma modu, mBot otomatik olarak bir engeli otomatik olarak algılayabilir ve önlemek için zaman içinde yolunu değiştirebilir;
  2. Follow Çizgi takip modu, mBot çeşitli siyah beyaz çizgiler boyunca serbestçe seyahat edebilir;
  3. Control Manuel kontrol modu, çocuklar mBot’u doğrudan programlamak ve sayısız diğer olasılıklarını keşfetmek için uzaktan kumandayı veya Makeblock uygulamasını kullanabilir.

Çeşitli Ek Programlama Yazılımı Çocukları Destekleyerek Sıfırdan Uzman Olmalarına Yardımcı Olur

Makeblock Uygulaması, güçlü bir işletim yazılımı parçasıdır. Çocukların mBot’larını bir düğmeye dokunarak kontrol etmelerini veya önceden ayarlanmış kontrol ayarlarını istedikleri gibi birleştirmelerini sağlar. mBot henüz okumayı öğrenmemiş çocuklar için bile yeterince basittir. Daha karmaşık işlevleri keşfetmek ister misiniz? “MBlock 3” ile blok tabanlı programlamayı deneyin. Çocuklar sadece komut bloklarını sürükleyerek, bırakarak ve birleştirerek, tıpkı yapı taşları gibi, mBot’un her hareketini kontrol edebilir ve kendi kişisel robotlarını yaratabilirler.

Oyunlaştırma, Programlama Öğrenimini Sonsuz Eğlenceli Hale Getirir

MBolck Blocky oyunlu öğrenme uygulaması, öğrenmeyi ve aynı şekilde oynamayı sağlar. MBolck Blocky, bir çocuğun programlama bilgisine katkıda bulunan her yeni seviyeden anlaşılması ve öğrenilmesi kolay olan oyun seviyeleri tasarlamıştır. Bay Panda, mBot’larını uzaktan programlamayı, farklı bilgi noktalarının kilidini açmayı ve yeni programlama becerilerinde tek tek ustalaşmayı öğrenirken çocuklara uygulama boyunca adım adım rehberlik eder.

Eklenti Paketleri İle Eğlencenizi Sınırsız Bir Hale Getirebilirsiniz

Altı bacaklı Robot:
Bu eklenti paketi ile kendi “Beetle”, “Mantis” ve “Crazy Frog” öğelerini oluşturabilirsin. Altı bacaklı robotunuzu dilediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz.

İnteraktif Işık ve Ses:
MBot ve bu paketteki bileşenlerle kendi “Aydınlatma İzleme Robotunuzu”, “Akrep Robotunu” ve “Akıllı Masa Lambası” nı oluşturarak ışık ve sesin büyüsünü deneyimleyin.

Servo Paketi:
MBot’unuzu Servo Paket ile hareket ettirin. MBot’unuzla ve bu paketteki bileşenlerle birlikte “Dans Eden Kedi”, “Kafa Sallayan Kedi” veya “Işık Yayan Kedi” robotunuzu elde edebilirsiniz.

mBot İle Dünyayı Dolaş

mBot, Makeblock’un yıldız ürünlerinden biridir ve mükemmel bir ün kazandığı global STEM eğitim pazarında tanınmaktadır. Bugüne kadar mBot, dünya çapında 1.000.000’den fazla çocuğun STEM eğitimine erişmesini sağlamıştır.

Open chat