fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Kurslar

Çocuklarınız için hazırladığımız eğitimlerimize göz atın!

MakeBlock mBot Kodlama

Yeni başlayanlar için bir STEAM eğitim robotu olarak, mBot, 8 yaşından büyük çocuklar için, programlama ve pratik becerilerini geliştirmek için eğitici bir oyun arkadaşıdır.Çocuklar kendi başlarına mBot kurabilirler. Gittikçe, robotik makineler ve elektronik parçalar hakkında bilgi edinme, öğrenme, blok temelli programlamanın temelleri ile kavrama ve mantıksal düşünme ve tasarım becerilerini geliştirmede neşeyi ve eğlenceyi tadabilir.

3D Tasarım Eğitimi

Bu kurs çocuklara 3 Boyutlu Modelleme eğitimini vermek için hazırlanmıştır.
Her çocuk tasarımı öğrenmeli ve kendine özgü modellemeler çıkarabilmelidir. Bunun için önce etrafındaki ev, araba, masa, sandalye, sürahi, saat, lamba vb. dizaynları gözlemlemeli ve etrafında gördüğün her nesnenin nasıl tasarlandığını merak etmelidirler.

Arduino Eğitimi

Arduino Eğitim, dünyanın her yerinden eğitim uzmanları, içerik geliştiricileri, mühendisleri ve etkileşim tasarımcıları tarafından oluşturulan özel bir ekiptir. Yeni nesil STEAM sistemlerinin geliştirilmesine ve eğitim yolculuğu boyunca eğitimcilerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarını desteklemeye odaklanılır.

Scratch Eğitimi

Scratch, gençlerin yaratıcı düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma gibi 21. yüzyılın temel yaşam becerilerini edinmesine yardımcı olur. Scratch ile çocuklar kendi etkileşimli hikayelerini, oyunlarını, animasyonlarını programlayabilir ve oluşturduklarını internette bulunan çevrimiçi toplulukta diğerleri ile paylaşabilirler.

code.org Kodlama Eğitimi

“Her okuldaki her öğrencinin bilgisayar bilimlerini öğrenmek için fırsatı olmalıdır.” Fikrini savunan code.org İlk ve ortaokulda bilgisayar bilimleri öğretimi için en yaygın kullanılan müfredatı temel olarak çocukların oyun oynarken kodlama öğrenmesini sağlar.

Makey Makey Eğitimi

Klavye yerine meyveler ile müzik çalmak için iki MIT öğrencisi tarafından icat edilen Makey Makey, genellikle en çok muz piyano olarak görülür. Ancak, bu küçük elektronik kart ile bundan daha fazlasını yapabilir!

Open chat