fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Robotik Kodlama Eğitiminin Yararları

Robotik Eğitimi ile Çocuğunuzun Becerilerini Ortaya Çıkarın

Günümüzün hızla gelişen dünyasında, teknolojilerde sürekli yenilikler olması, okullara ve ebeveynlere çocuklara STEM eğitimi vermek kritik bir önem kazanmıştır. Diğer çocuklarla rekabet etmelerini istedikleri için değil, çocuğun durmadan değişen bu ortamda kritik ve zor durumlarla başa çıkmasına yardımcı olacak becerilere sahip olmalarını sağlamak için gereklidir.
Standart ve temel tasarımlı müfredat zamanla değişmektedir, ancak robotik, teknolojik gelişmelerin dışında çok fazla bir değişiklik olmaksızın bir süre boyunca tutarlı olan alandır. Robotik eğitimi öğrencilerin geleceğe güvenerek bağımsız bir kişi olarak hazırlanmasına ve zorlu iş piyasası için yetkin ve yetenekli bir birey oluşturmasına yardımcı olur. Öğrenciler her zaman bilim, mühendislik ve aritmetik pratik kullanımını eğlenceli bulurlar. Robotik eğitimi öğrencileri, sorunu çözene veya eldeki sorun için bir çözüm bulana kadar meşgul eder. Yalnızca mantıksal algılarını geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda analitik ve akıl yürütme becerisini de geliştirir.

Robotik Eğitiminin Faydaları

Öğrencilerin takım çalışması ve işbirliği becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.

Çocuklar bir robot projesinde çalıştıklarında, bir grupta veya takımda, programlama becerisinde iyi olabileceği gibi, mühendislik, teknoloji ve sensörler gibi diğer parametreler de çalışabilir.  Bu nedenle, ekip üyeleriyle açık bir ortamda işbirliği yapmaları gerekir. Sadece kendilerini ifade etmeleri değil, değerli girdilerini yakalamak için başkalarını da dinlemeleri gerekir. 

Öğrencilerin paylaşmalarına ve katılmalarına, yani topluluğa dahil olmalarına yardımcı olur.

Öğrencilerin dış dünyayla yüzleşme konusunda olumlu güven ve tutum oluşturmasına yardımcı olur. Öğrenciler utangaç olma eğilimindedirler, ancak robotikleri öğrenip kendi başlarına robot geliştirdiklerinde, başarılarını dünyaya göstermek isterler. Bu onların içinde büyük bir sahiplik duygusu ve olumlu bir görünüm yaratır. Topluluğa dahil olduklarını düşünmeye başlarlar.

Öğrencilerin farklı gelişmiş teknolojik platformları tanımalarına ve öğrenmelerine, iletişim kurmalarına yardımcı olur.

Günümüz dünyasında, farklı bir çok iletişim kanalları kümesi mevcut. Öğrenciler kendi robotlarını öğrenip geliştirdiklerinde, aynı şeyi dünyaya göstermek isterler. Kanallar veya ortamlar farklı olduğu için, öğrencilerin iletişim kurmak için ilgili platform hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bunlarla, öğrencilerin dinleyici kitlesine ve iletişim kanalına göre mesajı oluştururken veya hazırlarken iletişim kurma becerilerini geliştirir.

Güçlü ve sağlam bir müfredat, yarın için bilgili liderler yaratacaktır.

Robotik Eğitiminin zor olduğu söyleniyor, ancak zor durumların büyük liderler yarattığı da söylenir. Bir platformda farklı gruplarla iletişim kurabilmek, bireyin temel kişisel güçlü yanlarını ve sorunun çözümünü elde etmek için olumlu özelliklerini nasıl kullandığını görmesini sağlar.

Öğrencilerin güçlü yanlarını, zayıflıklarını ve tutkularını bilmelerine yardımcı olur.

Robotik öğrenmeye başladıklarında öğrencinin heyecanını görmek inanılmaz bir deneyimdir. Güçlü ve zayıf güç alanlarını bilmelerine yardımcı olur. Öğrencilerin problemi ve çözümü çok etkili ve verimli bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olur. Robotik bir ilgi alanı yaratır ve bu alandaki tutkuyu besler.

Open chat