fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Çocuklarınıza Kodlamayı Nasıl Sevdirirsiniz?

Çocuklarınızı kodlamayla ve kodlanan robotlarla iç içe bir hale nasıl getirirsiniz?

Günümüzde, birçok anne-baba, çocuklarının okulda STEM becerilerini daha iyi kullanmalarını sağlamak, geleceğine yönelik yatırımlar yapmak için erken yaşta nasıl kodlayacaklarını öğrenmelerini istiyor. Bazı insanlar kodlamanın çocuklar için çok soyut ve karmaşık olduğunu düşünebilir. Aslına bakacak olursak, kodlama bir programlama içine bir programlamayı beslemekten daha fazlasıdır; çocuklar için kodlama robotları gibi “yardımcılar” ile bu uygulamalar çok daha eğlenceli hale gelebilir.

Çocuklar kodlama sırasında eleştirel düşünme ve problem çözme gibi değerli bilişsel becerileri öğrenebilirler.

Kodlama ile ilgilenen çocukların ilgisini daha da iyi çekmek için, üreticiler çocuklar için eğlenceli ve eğitici kodlama robotları üreterek çocukların oyun oynarken kodlama, robotik ve STEM becerilerini öğrenmelerini sağlar.
Şu anda, birçok eğitim kurumu, kodlama robotlarını öğretim ekipmanı olarak benimsiyor, öğrencileri yarışmalara hazırlıyor ve mükemmel sonuçlar elde ediyor. Çoğu aile, kodlama robotlarını evde çocuklar için etkili bir kendi kendine öğrenme kaynağı olarak da buluyorlar. Bu kodlama oyuncakları, Scratch tarafından desteklenen, mBlock 5 gibi çocuklara yönelik bir yazılıma sahiplerdir. Grafik programlama yazılımını kullanarak çocuklar, animasyonlar, hikayeler ve oyunlar dahil olmak üzere çeşitli programlar yapmak için kod bloklarını sürükleyip birleştirerek kodlamayı öğrenmeye başlarlar.
Dahası, tüm bu yazılımlar mBot, Codey Rocky gibi sevimli robotlar ile de uyumludur. Donanım ve yazılımın entegrasyonu, programlamayı fiziksel dünyada görünür kılar. Çocuklar, mBot gibi robotları elde tutulan bir oyun cihazına ve farklı seviyelerde bir dizi oyun oynayarak bir hava tahmincisine, bir yarış arabasına, bir müzik kutusuna ve daha birçok şeye dönüştürebilir.

Programlama ve robotlar için ders dışı kaynaklar

Çocuklar için kodlama robotlarının güçlü işlevlerinin yanı sıra, destekleyici bir geliştirici topluluğundan iyi tasarlanmış müfredatlar da çocukları bir kodlama robotu programlamaya çekebilir.
Çocukları kodlamayı öğrenmeye ve uygulamaya teşvik etmek için Makeblock Eğitim Sitesi, dersler, müfredatlar ve projeler dahil olmak üzere çok sayıda ders dışı kaynaklar yarattı. Bu materyaller çocukların evde rahatça çalışmalarına yardımcı olabilirler.
Aynı zamanda code.org sitesi ile de çocuğunuz temel programlama becerilerine sahip olabilir. Code.org’da da sürükle bırak mantığı ile çocuklar programlama yaparlar. İşin eğlenceli yanı ise code.org’da programlarken çocuğunuz kendisini bir Frozen masalında ya da bir MineCraft oyununda bulabilir! Code.org çocukların ilgisini çeken oyun ve çizgi diziler ile de kodlamayı iç içe geçirerek çocuğunuza keyifli ve kalıcı bir öğrenme vaat etmektedir.

En güzel hediye!

Tatil mevsimi geliyor. Hala çocuğunuz için hangi hediyenin en iyi olduğuna karar vermeye çalışıyor musunuz? MBlock ürünleri gibi çocuklar için kodlama robotları gibi yenilikçi hediyeler bizce çok iyi bir fikir! Çocuklarınızı eğlendirmek, eğlendirirken öğretmek gelecekleri üzerinde olumlu bir etki yaratırken kesinlikle eşsiz bir hediye olacaktır.

Open chat