fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Yaz Tatili İçin İdeal Oyuncak: Robotlar!

Yaz Tatili Geliyor!

  
Dürüst olalım. Yaz tatilinde her zaman ebeveynler ve çocuklar arasında biraz mücadele olur. Ebeveyn programları her zaman çocuğunun programına uymayabilir. Çocuklarımızla her zaman vakit geçiremeyebilir veya buna hep tahammülümüz olmayabilir.
Çocukların okul arkadaşları seyahat ediyor, yaz boyu onlarla vakit geçirebilmelerini sağlamak imkansız. Ancak yine de çocuklar sürekli oyun oynamak istiyor ya da uykuları hiçbir zaman gelmiyor. Çocuklarınızın akıllı bir cihazla takılıp kalmaları, oyun, TV ya da PC ile kendilerini şımartmaları ebeveyn için daha kolay olabilir, ancak bu seçenekler her zaman iyi mi? Daha iyi seçenekler olabilir mi?
Giderek artan sayıda ebeveyn, çocukların yaz tatilinden yararlanabileceğini ve yeni şeyler öğrenebileceğini fark etti. Bazıları çocukları için daha iyi bir şirket için kodlama robotlarına yöneldi. Harika bir fikir gibi geliyor, ama aynı zamanda bir soru da geliyor: Çocuklarınız için doğru kodlama robotunu nasıl seçersiniz?
  

Uygun Robot Seçimi

  
İlk olarak, kodlama robotunun yaşa uygun olması gerekir, bu da çocuklarınızın oynaması ve anlaması için kolay olması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, kodlama robotlarının çocuklarınızın etkileşime girmesi için tamamen güvenli olması gerekir. Son olarak, ne yaptığını bilen profesyoneller ve uzmanlar tarafından oluşturulan kodlama robotlarını seçmek önemlidir.
Bunları göz önünde bulundurarak, birçok ebeveyn Makeblock tarafından Codey Rocky’ye çekildi. Codey Rocky; programlamada 6 yaş ve üstü çocuklar için kolay ve eğlenceli bir öğrenme deneyimi sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir kodlama robotudur. Sektörde lider bir STEAM eğitim çözümü sağlayıcısı olan Makeblock, hem müşteriler hem de endüstri liderleri tarafından çok konuşuldu. Çocuklarınız için en iyi eğitim robotunu oluşturmak ve yaklaşan yaz tatilini sahip olacakları en güzel hale getirmek için Makeblock’a güvenebilirsiniz.
  

Codey Rocky, Blok Tabanlı Kodlama ve Robotik Öğrenme İçin Tercih Edilebilecek Bir “Akıllı Robot”tur.

Kodlamayı öğrenmenin sadece bir beceri geliştirme ile ilgili olmadığını, aynı zamanda mantıksal düşünme geliştirmenin bir yolu olduğunu söylemek istiyoruz. Kodlamayı öğrenme sürecinde çocuklar problemlere karşı diğer yaklaşımlarla tanıştırılır ve STEAM kavramlarını ilk kez anlarlar. Daha da önemlisi, kodlama robotlarıyla oynamak, çocukların STEAM alanlarına olan ilgilerini artırmalarına yardımcı olabilir ve bu da sonunda ilgili bir sektörde kariyer yapmalarına olanak sağlayabilir.

Open chat