fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Ebeveynler Robotlar Hakkında Ne Diyor?

“Ebeveynlik, dünyadan asla vazgeçemeyeceğiniz en zor, ama en mutlu iş. Bizim görevimiz, çocuklarımızın sevdiklerini bulmalarına yardımcı olmak ve olmak istedikleri kişi olmaları için onları yönlendirmek ve beslemek. Oğlumun (7 yaş) ve kızımın (8 yaş), okulda fen ve matematiğe büyük ilgi gösterdiğini fark ettikten sonra, her birine oyuncak robot almaya karar verdim: mBot . Acaba doğru seçimi yaptım mı?”
1. Kolay Talimatlar

“İlk başta biraz endişelendim. Ya mBot çocuklar için oynayamayacak kadar karmaşıksa? Kutuları çocuklarımla açtığımda ve ürünle birlikte verilen talimatları okuduğumda endişelerim kayboldu. Talimatlar açıktı ve takip etmesi gerçekten kolaydı, çocuklar için işlenmesi çok kolay olan ayrıntılar da dahil. Onlara hiç yardım etmek zorunda değildim. Makeblock, bir el kitabı ve mBot ile çocukları daha yaratıcı olmaya teşvik etmek için örnek çalışmalar gibi diğer materyalleri de sunmakta.”

2. Çekici Performans

“mBot’u satın aldığımda bir başka şüphem de “oyuncak robot” denilen şeydi, ya “oyuncak” dan çok “robot” ise? Hepimizin ildiği gibi çocuklar çok kolay sıkılabilirler. İlk birkaç saniyede eğlenceye gidemezlerse, temelde onları kaybettik demektir. Ancak, mBot, ultrasonik sensörler, gözler ve gülen yüz ile çocuklarımın dikkatini çekti. Onlara, en sevdikleri Pixar filminden WALL-E’yi hatırlattığını söylediler.”

3. Programlama Robotları

“mBot’u Scratch kullanarak programlayabilirsiniz. Zaten biraz tecrübesi olan çocuklar için, arayüz çok basit ve anlaşılır. Kızım okul projesi olarak, mBot ve Scratch ile oluşturulmuş programlar kullanarak yaptığı bir “okul otobüsü” üzerinde çalışıyor. mBot dört taneye kadar genişletme portuna sahiptir ve 100’den fazla elektronik modüle bağlanabilir ve bu da mBot’a geniş bir şekil yelpazesi için büyük esneklik sağlar. Ayrıca okul otobüsünün daha canlı görünmesini sağlamak için bazı eklenti paketleri kullandık.”

4. Bol Eğitim Kaynakları

“mBot ile ilgili en iyi şeylerden biri, onu destekleyen birçok öğrenme materyaline sahip olmasıdır. Bir kez satın aldığınızda, çocukların başlamasına yardımcı olacak bir ücretsiz kitap alacaksınız. Makeblock, çocuklar için bir STEM eğitim merkezi haline geldi ve yedi dilde çok sayıda kurs sunuyor. Çocuklar tüm materyallerden faydalanarak mBot ile daha fazlasını keşfedebilir ve yaratabilirler.”

Sonuç

“Özetle, hem çocuklarım hem de ben mBot’tan çok memnunuz. Makeblock ekibinin bir kereye mahsus bir satın alımdan daha fazlasını yapmak için harcadığı çalışma ve düşüncelerden etkilendik; şimdi çocuklarım için ömür boyu öğrenme yolculuğunun başlangıcını attık.”

Open chat