fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Okul Öncesi Öğretmenleri İçin Robotik Kodlama Eğitimi

Bugünün Çocukları Yarının Yetişkinleri İçin Neden Robotik Kodlama Eğitimi Gereklidir?

Anaokulu çocukların kodlama, robotik ve mühendislik alanlarına ilgisini arttırmak için harika bir zamandır. Küçük çocuklar çevrelerindeki dünyayı merak ediyor ve bu dünya teknolojiyi içeriyor. Etrafımız teknoloji ile çevrilmiş durumda. Akıllı telefonlar, akıllı musluklar, otomatik kapılar. Fakat anaokulu düzeyinde çocuklara bu şeylerin nasıl çalıştığı hakkında çok az şey öğretilir. Robotiğin erken çocukluk eğitimine dahil edilmesi, STEM alanlarındaki başarıda cinsiyet ve becerilere yönelik boşlukların kapatılmasına yardımcı olur. Robotik kodlama STEM kavramlarını onlara eğlenceli bir şekilde sunabilir, böylece Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematikte daha fazla keşif konusunda heyecanlı olmalarını teşvik edebilir!

Oyun Alanı Olarak Kodlama


Araştırmalar, küçük çocukların programlama ve mühendisliği çok erken yaşta öğrenebileceklerini göstermektedir. Bu, çocuklara gelişimsel olarak uygun, açık uçlu oyunu teşvik eden ve teknik becerileri etkileyici sanatlar, matematik, okuryazarlık ve kültürel keşifler ile bütünleşmesine izin veren araçlar verildiğinde mümkündür.
Küçük çocuklar yaparak öğrenirler. Fiziksel nesnelerle oynayarak en iyisini öğrenirler: bir şeyler yaparak, bir şeyler test ederek. Programlama ve mühendisliği öğrenmek için, erken çocukluk döneminde (ekranın aksine fiziksel) ellerini kullanarak uygulayabilmeleri için tasarlanmış materyallere ihtiyaçları vardır. Çocuklar, eğlenceli öğrenmelere katılırlar, teknolojik dünyaya meraklarını geliştirirler, problem çözmeyi keşfederler ve sıralama, sebep-sonuç, programlama, sensörler ve motorlar gibi kavramları anlarlar.

Eğitim Süresi

Eğitim toplam 25 saat sürecektir.

Sertifika

Robotik Kodlama Eğitimini başarıyla bitiren katılımcılara Üniversite Onaylı Sertifika verilmektedir. Sertifika alan öğretmenler, Robotik ve kodlama eğitimi verebilirler.

Kimler Katılabilir

ROBOKODLAMA Okulu’nun hazırladığı okul öncesi eğitimcilerin eğitimine yönelik Robotik Kodlama Eğitimine özel veya resmi eğitim kurumlarında çalışan ve çalışmak isteyen her öğretmen katılabilir. Katılmak isteyenlerin geçmiş eğitimlerinde robotik kodlama ile ilgili bir programa devam etmediği düşünülerek hazırlık yapılmaktadır. Robotik kodlamaya meraklı ve kendini geliştirmek istemesi eğitime katılmak için yeterlidir.

Ücret

Ücret ile ilgili bilgi için 0536776 9999 numaralı telefonu arayınız. Grup olarak başvurular için özel eğitim programları oluşturulmaktadır.

Eğitim Programı

Kayıt

Robotik Kodlama eğitimine kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. İçerik ve program bilgisi için 0536 776 9999 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
Grup olarak başvurular için özel eğitim programları oluşturulmaktadır.

  Ümraniye Adresimiz

  Alemdağ Caddesi No:54A 4. Kat
  Atatürk Mahallesi Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon:

  0536 776 9999

  Bizi Takip Edin: