fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Hafta Sonu Robotik Kodlama Okulu

19 Eylül’de derslerimiz başlıyor

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!

6-12 yaş aralığında öğrencilerie Cumartesi – Pazar 10-16:30 Saatleri arasında Matematik, İngilizce, Robotik Kodlama, Satranç Eğitimleri ile eğlenerek ve öğrenerek zamanlarını geçirmelerini sağlıyoruz.

Detaylı bilgi almak için 05367769999’da arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Çocuklarınız haftasonunu robotik kodlama, ingilizce, satranç, akıl oyunları derslerinde eğelenerek ve öğrenerek geçirsin. Cumartesi okulu programı çocuklarınızı müfredat dışı eğitimler ile becerilerinin geliştirmeye yöneliktir. Hafta sonu okul dışı etkinlikler ile çocuklarının vaktini değerlendirmek isteyenler tam gün programa katılabilirler.
          Robotik Kodlama, İngilizce, Akıl Oyunları ve Satranç Eğitim derslerinin olduğu CUMARTESİ OKULU programı 5 Eylül 2020 tarihinde başlayacaktır. Program Cumartesi veya Pazar günleri saat 10:00 – 16:30 arasında devam edecektir.
          Robotik Kodlama dersinin kapsamında SCRATCH kodlama ve MİCRO:BİT kartlar ile robotların kodlanması ve algoritmik düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
          İngilizce derslerinde anadili ingilizce olan öğretmenler tarafından çocuklarınızın KONUŞMA BECERİLERİNİ geliştirilmesi hedeflemektedir.
          Satranç ve akıl oyunlarında çocuklarınızın problem çözme becerileri ve işbirlikli yaratıcılık becerileri hedeflenmektedir.
          Program ve ücret bilgisi için bize mesaj gönderebilir veya bizimle 0216 481 4780 numaralı telefondan iletişim kurabilirsiniz.

TARİH

Program 19 Eylül Cumartesi başlayarak Güz Dönemi  tarihine kadar devam etmektedir. 2020-2021 Okul takvimine göre program devam etmekte olup güz  ara tatilinde programa ara verilmekle beraber isteyen öğrenciler ile  bootcamp etkinlikleri ile eğitimlerimiz devam etmektedir

SAATLER

Eğitimler hafta sonu saat 10:00 – 16:30 arasında gerçekleşmektedir. Öğrencilerin robotik kodlama bilgi ve beceri düzeylerine göre farklı gruplar olaşacağından belirtilen zamanlar arasında ders saatlerinde değişiklik olabilmektedir. İsteyenler tam gün program yerine tek bir dersi takip ederek programa katılabilir.

ÜCRET

Programın süresi 4 aydır (16 hafta). Çocuğunuzun devam durumunda göre ücret değişebilmektedir. Öğrencinin eğitime devam etmemesi durumunda bir ücret  talep edilmemektedir. Deneme veya tanışma amaçlı olarak derse katılan öğrencilerden ücret talep edilmemektedir.

YAŞ GRUPLARI

6-9 ve 10-12 yaşlarından oluşan iki grup olacaktır. Sınıflar 5 kişiliktir. Gruplar öğrencilerin algoritmik düşünme ve psikomotor becerilerine göre gruplara ayrılmaktadır. Çocuklar bu yaş düzeylerinde gelişimsel olarak daha ileride olabildikleri için düzeylerine öğretmenleri tarafından karar verilmetedir.

Robotik Kodlama

Çocuklarınızın robotlara kontrol edebilmesi için gerekli kodlama dillerini öğrenmesi hedeflenmektedir. Bilgi düzeylerine göre code.org, Scratch, Python, C-Sharp programla dilleri ile mBot, makeymakey, makey, micro:bit, arduino elektronik kartları üzerinde eğitim verilmektedir.

Devam Edin
İngilizce

American Life Dil Kursu’nun  anadili ingilizce olan öğretmenleri tarafından çocuklarınızın konuşma becerilerine yönelik eğitim verilmektedir. Yurtdışından günlük hayatta kullanılan ingilizce kelimler ile yabancılar ile iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. 

Devam Edin
Satranç ve Akıl Oyunları

Öğrencilerin günlük hayatın her alında matematiğin yer aldığını yaşayarak, dokunarak ve eğlenerek görmeleri sağlanır.Yaz okuluna katılan öğrencilerin temel analitik kavramları oyunlarla algılaması ve analitik bakış açısı geliştirmesi amaçlanır.

Devam Edin