fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

2023-2024 Bahar Dönemi

8 Şubat 
Bahar Dönemi Derslerimiz Başlıyor

Eğlenerek öğrenmek çocuklar için en başarılı yöntemdir.
Çocuklarınızın eğlenerek ve öğrenmeleri için ROBOKODLAMA okul süresince robotik kodlama kurslarına devam etmektedir. Öğrencilerin algoritmik ve analitik zekasının gelişmesi için satranç ve akıl oyunları dersleri programlaımıza eklenmiştir. Uluslararası internet platformlarında ingilizce okuma, yazma, anlama becerilerinin önemli olduğu için ingilizce kursalarıda programımıza eklenmiştir.

KAYIT OLUN

Programlarımız

Robotik Kodlama

Çocuklarınız Scratch ile blok tabanlı programlamayı öğrenmeye başlayacak ve mBot, Arduino, Micro:bit ve Makey robotik setlerini programlayacaklar.

İngilizce

Kodlama programları genelde ingiliz dili ile yazılmış programlama komutları kullanır. Bu programda çocuklarınızın ingilizce becerileri gelişecektir.

Satranç & Akıl Oyunları

Satranç ve Akıl Oyunları Eğitimi ile çocuklarınız planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavrayıp çabuk düşünebilme yeteneğini geliştirecektir.

Eğitim Planınızı Seçiniz

Aşağıda farklı programlardan birini seçerek kayıt olabilirsiniz. 

Robotik Kodlama Programlarımız

Scratch

Scratch çocuklar için geliştirilmiş bir kodlama tarzıdır. Scratch, ABD’de bulunan MIT üniversitesi tarafından geliştirilen bir görsel programlama dilidir. 8-16 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış oldukça basit bir arayüze sahip programlama ortamıdır.

MBOT

Mbot, grafik programlama olan Scratch, Robotik ve Arduino platformlarının birleşmesinden oluşur. mBot, temel robotik ve elektronik alt yapısının yanında, kolay programlanabilme özelliğine sahip çocukların el becerilerini geliştirmesi ve tecrübeler elde edebilmesi için geliştirilmiş değiştirilebilir bir robotik kittir.

Micro:bit

Micro:bit, üzerindeki elektronik donanımlar sayesinde programlamayı ve elektroniği çocuklara kolayca öğretmek için tasarlanmış kredi kartı boyutunda bir mikro kontrolcü kartıdır.

Arduino

Arduino Eğitimleri, dünyanın her yerinden eğitim uzmanları, içerik geliştiricileri, mühendisleri ve etkileşim tasarımcıları tarafından kullanılan özel bir kartır. Yeni nesil STEAM sistemlerinin geliştirilmesine ve eğitim yolculuğu boyunca eğitimcilerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarını desteklemeye odaklanılır.

Kayıt Olun