fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Kodlama Pazarları

Modüler Programlar

Robotik Kodlama Eğitmen Sertifika Programı ile eğitimcilerin ve meraklı velilerin robot setleri ve kodlama dilleri üzerine farkındalık düzeyleri arttırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.
Eğitimlerimiz modüller üzerinden verilmektedir. 25 Saatlik eğitimi başarı ile tamamlayanlara Üniversite Onaylı Sertifika verilecektir. Aşağıda yer alan modüllerden üçünü kendi hedeflerinize göre seçerek eğitime başvurabilirsiniz.

I.MODÜL ALGORİTMİK DÜŞÜNCE

Eğitimin Amacı: Eğitimde, katılımcıların iş ve günlük yaşamlarında karşılaştıkları problemlerin çözümünde sistematik ve analitik temellere dayanan alternatif bir problem çözme yöntemi olan algoritmik düşünme tekniğini öğrenmeleri ve uygulayabilir duruma gelmeleri amaçlanmaktadır. Bu sayede katılımcılar, bilgisayar programcılarının problemleri çözümlemede kullandıkları yaklaşımları kullanarak alternatif bir çözüm geliştirme becerisi edineceklerdir.

II.MODÜL ANAOKULU İÇİN KODLAMA EĞİTİMİ (BİLGİSAYARSIZ KODLAMA ETKİNLİKLERİ)

Eğitimin Amacı: Eğitimcilerin anaokul düzeyindeki öğrencilere kodlama eğitimi verebilecek bilgi ve becerilere sahip olması amaçlanmıştır. Kodlamaya giriş aşamasında bilgisayarsız kodlama (unplugged) etkinlikleri büyük önem taşımaktadır. temel algoritma ve kodlama mantığı edinmek amaçlanır.

III.MODÜL KODLAMA

Eğitimin Amacı: Eğitimcilerin bilgisayarsız kodlama etkinlikleri dışında web 2.0 uygulamaları ile öğrencilerine kodlama eğitimi verebilecek bilgi ve becerilere sahip olması amaçlanmıştır. kodlanabilir eğitim setleri öncesinde kullanılan arayüz ve kodlama mantığını öğrenmek temel hedeftir.

IV.MODÜL ROBOTİK

Eğitimin Amacı: Robotik eğitimi için hazırlanmış, kodlanabilen modüllerin tanıtımı, kullanımı, arayüzlerinde kullanılan kodlama mantığının öğrenilmesi amaçlanmıştır.

BAŞVURU ŞARTI

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir. Bu eğitime her branştan öğretmen veya Robotik ve Kodlama eğitimi vermek isteyen herkes katılabilir. Eğitim için teknik bilgiye sahip olmanız veya öğretmen olmanız gerekmemektedir. Programa ilgi duyan herkes katılabilir. Kayıt için mezuniyet şartı aranmamaktadır.

KAZANIM

Robotik Kodlama Eğitimini tamamlayan;
Öğretmenler çalıştıkları kurumlarda müfredat dışı kulüpler kurabilir veya Robotik Kodlama atölyeleri kurabilir,
Ebeveynler çocukların doğru oyunları tercih etmelerinde yardımcı olabilir,
Alana ilgili bireyler özel robotik kodlama kursları verebilir ve atölyeleri açabilir.

SERTİFİKA

Robotik Kodlama Eğitimini başarı ile tamamlayan katılımcılara İstanbul Gedik Üniversitesi onaylı sertifika verilecektir.
Kurs dönemi bittikten sonra öğrencilerin adreslerine kargo ile sertifikaları gönderilecektir.

EĞİTİM SÜRESİ

Pazar Günleri 3 Hafta boyunca devam eden 25 saatlik uygulamalı eğitimler verilecektir. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.
Eğitim saatleri: 10:00 – 17:00
Eğitim periyodik olarak tekrar edecektir.
Katılımcı sayısı 8 kişi ile sınırlıdır.

ÖDEME

Eğitime katılmakisteyenler eğitim ücretini program süresince ödeyebilirler. Kalan kısmını eğitim sürecinde taksitle ödeyebilirler.
Grup olarak eğitim almak isteyen eğitimcilere indirimler uygulanmaktadır. İndirimli eğitim imkanları ve ücretleri için lütfen 0536 776 99 99 numaralı telefondan bize ulaşın.

ÜMRANİYE

Adres:

American Life Dil Kursu, Atatürk Mahallesi Alemdağ Caddesi No 54A ÜMRANİYE

Telefon:

0536 776 9999

ATAKÖY

Adres:

Ataköy 7-8 Kısım Ata Sitesi Defne sok. Deniz 3 Blok D: 20, Bakırköy

Telefon:

0532 614 4439

TUZLA

Adres:

Prima Satranç Akademi, Postane Mahallesi, Gülzade Sokak No:11, TUZLA

Telefon:

0536 849 1565