fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Çocuklar İçin Programlanabilir En İyi 10 Robot Kiti

Çocuklar İçin Programlanabilir En İyi 10 Robot Kiti

mbor mblock robotik kodlama eğitimi

Bugünün çocuklarının, 20 yıl önce yaptığınız gibi bebeklerle ve oyuncak arabalarla oynamayı sevdiklerini düşünüyor musunuz? Onları atmanın zamanı geldi. Yazımızdaki çocuklar için robot kitleri piyasada bulunan en gelişmiş ürünlerden bazılarıdır. Eşleşen uygulamalar, jestler, ses kontrolü ve gelişmiş mekanikle birlikte, çocuklar için bu elektronik robot kitlerine hayat verilecek ve çocukları eğlendirecek, meşgul ve eğitimli tutacaklardır. Bu yazı, çocuklar için en popüler 10 robot kitini tanıtmayı ve çocuklarınız için nasıl çalışabilir ve öğretici bir robot seçeceğinizi öğretmeyi amaçlamaktadır.

1. Sphero 2.0

Sphero 1.0’ın piyasaya sürülmesinden 3 yıl sonra, popüler küçük topun ikinci versiyonu 2014 yılında daha havalı LED ışıkları ve etkileşimli işlevlerle piyasaya sunuldu. Çocuklar, iOS ve Android cihazlarıyla birlikte Bluetooth aracılığı ile Sphere 2.0’ı küresel robotlarını kontrol edebilecek ve programlamasını sağlayabileceklerdir. Gerçekten şaşırtıcı şeyler yapmalarını sağlamak için bundan daha fazlasına gerek yok. Sphero 2.0’ın makrolondan yapılan dış yüzeyi sayesinde çarpma direncini artırılmış ve bir metre yükseklikten bile hasarsız düşmesini sağlar.

Oyuncak olmasının yanı sıra, Sphero da bir öğrenme aracıdır. Ücretsiz SPRK derslerini indirebilir ve programlamanın temellerini öğrenebilir, ardından akıllı robotun daha ilginç fonksiyonlarını kazandırabilirsiniz.
Yaş : 5+
Fiyat : 945 TL
Satın alma linki: buraya tıklayın

 

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir