fbpx
İstanbul
0536 776 9999
info@robokodlama.com

Robotik Kodlama Çocuklara Ne Öğretir?

Robotik Kodlama Çocuklara Ne Öğretir?

robotik kodlama cumartesi okulu

Kodlama, aslında bir robotun veya bilgisayar programının okuyabileceği ve yürütebileceği yazılı talimatlardır. Öğrenciler bir robot aracılığıyla tamamlamak istedikleri görevi belirlemeli, bunun gerçekleşmesi için kodu tasarlamalı ve ardından sonucu görmek için robota göndermelidir. Robotik, öğrencilerin görev tamamlanana ve robotun hareketleri başlangıçta amaçlandığı gibi gerçekleştirilinceye kadar, deneme yanılma yoluyla düşüncelerini gerçek bir şekilde görmelerini sağlar.

Dash & Dot robotik kodlama

Dash & Dot robotik kodlama

Kod yazarken, öğrenciler bir robota hangi hareketleri yerine getirmeleri gerektiğini söylemek için hem eleştirel hem de yaratıcı düşünmelidirler ve ayrıca kodun doğru olduğundan emin olmak zorundadırlar. Bir kodun düzgün ve daha sık çalışması için kesin ve spesifik olması gerekir. İlk yazılan kod eksiksiz değildir ama eksiksiz olması hedeflenmelidir. Bir kod hatalı ise robot hareket etmeyecektir.
Robotlar, basit ve karmaşık eylemleri otomatik olarak gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Bazı robotlar ASIMO gibi insansı bir form alabilir. Diğerleri insansı bir biçim almaz ve daha çok pratik kullanıma odaklanır. Bildiğiniz gibi, robotlar sınıf içinde öğrenmeyi de geliştirebilir. Ayrıca çocuklar arasında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğe (STEM) olan ilgiyi arttırırlar. “Yaparak öğrenme” öznesi, robotik öğretiminde kullanımı için geçerlidir. Çocuklar için iyi robotik programları, gerçek dünyada kullanabilecekleri bazı becerileri öğrenmelerine izin verecektir.
Robotik programları problem çözme ve yaratıcılık becerilerini geliştirir
Robotik programları öğrencilerin makinelerin nasıl çalıştığını anlamalarını sağlar. Çocuklar bu kitleri kullanarak basit makineleri bir araya getirebilirler. Robot kitin ışıklarını ayarlayarak başlar ve robotun monte etmeye devam edebilirler. Çocuklar ayrıca robotu bir araya getirirken sorun yaşadıklarında problem çözme becerilerini de geliştirirler. Robotlarını bir araya getirirken eğlenecekleri için bu sorunlarla uğraşmak onlar için zevkli olur. Çocuğun eğitiminin bu döneminde probleme dayalı öğrenmenin çok etkili olduğunu düşünüyoruz.
Bazı çocuklar, robotik kiti ile birlikte gelen kılavuzları okumaktan hoşlanmayabilir. Sezgisel bir kit bu durumu çözebilir, çünkü bu kitler çocukların mevcut parçalara dayanarak robotu monte etmelerine izin verir. Bu kitler çocukların hayal güçlerini robotun birden fazla eylem gerçekleştirmesine izin vermelerini sağlar. Zeminde hareket etmesini sağlayabilir ve müzik çalabilirler. Çocuklar bu robotik kitleri kullanarak hikayeler de anlatabilirler. Çocukların yaratıcılığı, bu robotik kitlerinin neler yapabileceğine dair tek sınırlamadır.

 

2 Responses

  1. Kyle3865 dedi ki:

    The Beatles – легендарная британская рок-группа, сформированная в 1960 году в Ливерпуле. Их музыка стала символом эпохи и оказала огромное влияние на мировую культуру. Среди их лучших песен: “Hey Jude”, “Let It Be”, “Yesterday”, “Come Together”, “Here Comes the Sun”, “A Day in the Life”, “Something”, “Eleanor Rigby” и многие другие. Их творчество отличается мелодичностью, глубиной текстов и экспериментами в звуке, что сделало их одной из самых влиятельных групп в истории музыки. Музыка 2024 года слушать онлайн и скачать бесплатно mp3.

  2. sklep online dedi ki:

    Wow, amazing weblog layout! How long have you ever been running a blog for?
    you make blogging look easy. The whole look of your site is magnificent,
    as well as the content! You can see similar here ecommerce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir